Musical „Lwi Zew” to adaptacja filmu animowanego „Król Lew” z muzyka skomponowaną przez legendę muzyki pop Eltona Johna do słów Tima Rice’a z kompozycjami jednego z najwybitniejszych twórców muzyki filmowej Hansa Zimmera.
Kiedy rodzi się młody lew, książę Simba, jego zły wujek Skaza zostaje wypchnięty na koniec kolejki o tron. Planuje zabić Simbę i jego ojca, króla Mufasę, aby móc przejąć tron i zostać królem. Simbie udaje się przeżyć, jednak jest przekonany, że śmierć ojca jest jego winą i postanawia uciec z królestwa.
„Lwi Zew” to musical odpowiedni dla wszystkich- zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Niesie historię, która uczy pokory, zestawia dwa światy- dobry i zły. Pokazuje, jak pielęgnować miłość, dbać o rodzinę i przyjaźń. Ukazuje piękno świata i w magiczny sposób nadaje zwierzętom cech ludzkich uświadamiając, że wszyscy jesteśmy częścią naszej planety, o czym często zapominamy, szczególnie w dzisiejszych czasach.
Wykonawcami spektaklu „Lwi Zew” są wokaliści Studia Wokalno- Artystycznego Piano Song w Kaliszu oraz tancerze ze szkoły tańca Sieraszewski Dance Studio i Policealnego Studium Animatorów Kultury.
Występy solistów, sceny zbiorowe, chór, sceny taneczne oraz scenografia oddadzą charakter i styl teatru musicalowego. Program wypełniony będzie znanymi utworami, między innymi: Can You Feel the Love Tonight, Hakuna Matata, czy He Lives in You.
Reżyserem spektaklu jest Julita Balcerzyk- studentka IV roku Musicalu na Wydziale Sztuk Scenicznych w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.
Opiekę artystyczną nad spektaklem objęła Anna Kowalkiewicz- Oligny, Dyrektor Studia Wokalno- Artystycznego Piano Song w Kaliszu.
Stroje do musicalu zostały wykonane przez Dominiak Design

Dopasuj się do majestatu wymownych rytmów Afryki i bądź częścią wzruszającej historii Simby, epickiej przygody jego podróży od lwiątka aż do spotkania się z przeznaczeniem…
Koncert odbędzie się 8 marca o godzinie 19:00 w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu przy ul. Łaziennej 6. Bilety w cenie 50zł można nabyć w kasie biletowej Centrum Kultury i Sztuki.

 


OBSADA:
MŁODY SIMBA- JAN OLIGNY
SIMBA- BARTEK DRECZKO
MŁODA NALA- JULIA OLIGNY
NALA- JUSTYNA GARCZAREK
SKAZA- PIOTR PORADA
MUFASA- WOJCIECH KUCIŃSKI
ZAZU- WIKTOR BALCERZAK
RAFIKI- JULITA BALCERZYK
TIMON- KACPER GRABAREK
PUMBA- PIOTR PORADA
SARABI- EWELINA ŁUSZCZEK
SIMBA JUNIOR- FRANCISZEK LUDWICKI
MOTYLE: ANGELIKA JASIŃSKA, MALWINA OLSZEWSKA
HIENY: ED- WERONIKA NIEMIEC, SHENZI- PAULINA WIERTELAK, BANZAI- ADA PIETURA

LIONESSY: AMELIA JAWORSKA, JUSTYNA FIGLAK, MAJA PASZEK, MAGDALENA CEPIŃSKA, ANNA SHKIRMAN, MARTA SHKIRMAN, WIKTORIA KOWALCZYK
CHÓR: JULIA SOPAŁOWICZ, ANTEK KASPRZAK, MICHALINA WITKOWSKA, KAJA GIERŁOWSKA, JULITA DĘBOWSKA, GABRYSIA ANDRZEJEWSKA, MARYSIA IGNASIAK, NIKOLA HOFFMAN, ALELSANDRA KUBIAK, WIKTORIA WACOWSKA

TANCERZE

Sieraszewski Dance Studio